Šungiidi omadustest

shunga-shungiteŠungiidi antibakteriaalne toime

Tartu Ülikooli teadurid püstitasid eesmärgi, selgitada välja šungiidivee antibakteriaalne toime ning töötada välja metoodika võimalikult kontsentreeritud šungiidivee tootmiseks.

MATERJALID JA MEETODID: Määrati erineval viisil ( leotamise aeg, destilleeritud vesi või mineraalvesi, kuumutamisega või ilma ) 1: 10 šungiidivee toimet mikroobidele ajas ( time-kill curve ). Skriiniti šungiidivee erinevaid vorme mitmete mikroobide vastu. Tulemused määrati Ph. Eur. külvimeetodil. Kangema 3 : 7 šungiidivee  puhul võrdlesime seitsmekordses katses toimet erinevate mikroobide vastu 24 tunni jooksul. Katsetasime toimet söötmes.                                                                                                                                                      TULEMUSED: 1 : 10 šungiidileotis vähendas 2000 PMÜ/ml E. coli suspensiooni mikroobisisaldust 20 minuti jooksul 5 korda, ühe tunni jooksul 50 korda PMÜ/ml ning kahe tunni jooksul oli vesi mikroobivaba. 3 : 7 šungiidi vesiekstrakti skriinimise käigus selgus, et Staphylococcus aureus’e ja Candida albicans’I vastu toime puudub, samas Pseudomonas aeruginosa, Esherischia coli ja Streptococcus uberis’e vastu oli bakteritsiidne toime alati ka siis, kui mikroobe oli suurusjärgus 100 000 CFU/ml. Söötme koostises ekstrakti baktertsiidne toime ei ilmnenud.
 
JÄRELDUSED:
1.Šungiidivesi on toimivam siis, kui prepareerimisel kasutada kuumutamist ja rohkem šungiiti.
2. 3 : 7 šungiidi vesiekstrakt tapab E. coli * ja S. uberis’e**, vähemal määral P. aeruginosa***.
3. Šungiidivesi on kitsa toimespektriga looduslik bakteritsiidne ( pisikuid hävitav ) aine.
 
* E.coli on soolestikubakter, mis võib põhjustada muuhulgas seedeelundite infektsioone.
** S. uberis on udarapõletikku põhjustav keskkondlik streptokokk ( haigusi tekitav kerakujuline bakter )
*** P. aeruginosa on laialdase levikuga oportunistlik haiguste tekitaja ehk patogeen, mis on võimeline tekitama infektsioone nii loomadel kui ka taimedel.
 
Allikas: Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsi materjal, Eesti Arstide Liidu ajakirjast “ Eesti Arst” 2016.
 
Vaata infomaterjali šungiidi antibakteriaalse toime kohta: 
PDF icon Shunga_Poster_2018.pdf
Šungiidi katsed raadiumi isotoopide ärastuseks veest:
PDF icon TTÜ aruanne.pdf
Analüüsitunnistus:
PDF icon Analüüsitunnistus_6-034-18_0.pdf
 
 
 
 
 
 
 

Šungiidi termogravimeetria.

KATSETE EESMÄRK: 2017 aasta kevadel Tartu Ülikooli juures läbiviidud termogravimeetria analüüs võimaldas määrata, kas ja kui palju mingil temperatuuril šungiidist gaase eraldub. Samuti sai vaadata, et kui proovi temperatuur oli tõusnud kerise temperatuurini, siis kas gaaside eraldumine jätkub, või peatub teatud aja pärast. Katsed viidi läbi kuumutamata– ja  eelnevalt kuumutatud proovidega.

 

KATSETE TULEMUSED: Joonistena on toodud termogravimeetria analüüsi tulemused.
Joonistelt on näha, et kuumutamata proovist eraldub u 1,28% kogumassist, mida on u 18x rohkem kui kuumutatud proovi korral. Foonikõveratelt on näha aeglane lahknevus. Massikadu kuumutamisel oli väga väike. Arvestades maksimaalset eralduvat kogust ja asjaolu, et peale termilist töötlemist kerisel midagi ei eraldunud, saame väita, et šungiit on ikkagi ohutu.
JÄRELDUS: Soovitame kuumutada šungiit kerisel läbi ja ventileerida keriseruumi enne praktilist kasutamist ja seda mitte niivõrd ohutusest tingitud nõudena, vaid võimaliku ebameeldivustunde vältimiseks.
 

Rottide eluea pikendamine fullereeni korduva suukaudse manustamise abil

Tarek Baatla,b, Fanchon Bourassetc, Najla Gharbid, Leila Njimb, Manef Abderrabbac, Abdelhamid Kerkenib, Henri Swarcd, Fathi Moussad
 

Annotatsioon

 
Arvukad uuringud on näidanud, et fullereenil (C60) ja selle tuletistel võib olla palju potentsiaalseid kasutusviise biomeditsiinis. Kuigi mitmed sõltumatud uurimisrühmad on erinevate eksperimentaalsete mudelite abil näidanud, et C60 ei ole ägedalt ega alaägedalt mürgine, on rohkem kui 25 aastat pärast fullereeni avastamist selle in vivo saatus ja krooniline mõju endiselt teadmata. C60 ja selle tuletiste potentsiaali rakendamiseks biomeditsiinis tuleb sellistele küsimustele vastused leida. Oma uuringus näitame, et oliiviõlis lahustatud C60 (0,8 mg/ml) suukaudne manustamine rottidele korduvdooside (1,7 mg / kg kehakaalu kohta) näol ei ole krooniliselt mürgine ja praktiliselt kahekordistab rottide eluea pikkuse. C60 ja oliiviõli lahuse mõju rottide CCl4 mürgitusele eksperimentaalses mudelis viitab tugevalt sellele, et mõju eluea pikkusele tuleneb peamiselt vanusega seotud oksüdatiivse stressi vähenemisest. Farmakokineetilised uuringud näitavad, et lahustatud C60 imendub seedekulglas ja kaob organismist mõnekümne tunni jooksul. Sellised olulised tulemused meditsiini ja toksikoloogia valdkonnas peaksid kaasa tooma palju kauaoodatud võimalusi C60 rakendamiseks biomeditsiinis, sealhulgas vähiravis, neurodegeneratiivsete häirete korral ja vananemisvastastes protsessides.

 

 

Šungiit puhastab vett praktiliselt kõikidest orgaanilistest ainetest, sh. ka nafta ja pestisiidid; paljudest metallidest ja mittemetallidest; bakteritest ja mikroorganismidest. 

 

Maakohtades piisab 30-60 kg šungiitkillustiku kaevu puistamisest, et puhastada vesi bakteriaalsest reostusest, nitraatidest, naftasaadustest, metallidest ning struktureeruda ümber vee molekulid.

 

Vee omaduste parandamiseks panna veenõusse paarsada grammi eelnevalt jooksva veega loputatud šungiiti ja valada peale 2-3 liitrit vett. Vee ärakasutamisel lisada vett juurde. Kivi saab puhastada soola või soodaga.

Vaata videot šungiidivee valmistamisest: šungiidivee-valmistamine

 

water with shooing-shungite

Vesi, mida on töödeldud šungiitfiltriga avaldab organismile üldtugevdavat ja -noorendavat mõju: näonahk puhastub, vähenevad kortsud, lööve, nahk muutub elastsemaks ja vetruvamaks. Selline vesi tugevdab juuksejuuri, vähendab kõõmateket, annab juustele terve läike. Šungiitvesi aitab neeru-, maksa-, sapipõiehaiguste puhul, leevendab kõrvetisi, aitab seedetrakti, luu- ja lihaskonna ja vegetatiivse närvisüsteemi häirete puhul. Vähendab allergilisi reaktsioone ja parandab organismi üldist toonust.

 

filter shunga-shungite

1991.aastal hakati valmistama vee puhastamiseks šungiidist filtreid. Kasutades sellist vett joogiks ja toiduvalmistamiseks, paranesid haiged kroonilisest gastriidist, maohaavanditest, sapiteede ja pankrease haigustest, koletsistiidist, kõrgvererõhutõvest, neerukividest, südame-isheeemiatõvest, parodontoosist, erinevatest allergiavormidest, isegi ekseemidest – ja seda kõike peale šungiitfiltri abil puhastatud vee tarbimist. 

 

Ca 36 kraadisele vanniveele lisada tekstiilist kotikeses peenestatud šungiidi tükke (~500 g vanni kohta). Protseduuri kestvus 10-15 min mitte sagedamini kui üle päeva. Rahustab, vähendab stressi, tugevdab organismi, normaliseerib und. Väikesed haavad ja lõhed nahal paranevad. Šungiitvannide regulaarse võtmise korral paranevad operatsioonijärgsed lõikearmid, kaob naha kestendamine, ekseemid, seenhaigused ja allergilised lööbed.

 

Šungiitvannid, šungiitveega ülevalamine ja lihtsalt tema tarvitamine tavalise vee asemel mõjub tervistavalt praktiliselt kõikidele organismi organitele ja süsteemidele. 

 

Šungiitpuruga massaažid

Tammuda paljajalu ühtlase kihina laotatud šungiitpurul 5 minutit. Eakatel inimestel ja sportlastel kaob valu jalgades, ristluudes; normaliseerub arteriaalne vererõhk. Suurepärane vahend polüartriidi, osteohondroosi ja radikuliidi leevendamiseks.
 

10 huvitavat fakti šungiidi kohta.

1. Šungiidis sisalduva fullereeni molekuli suurus on 1nm. See on kolm korda väiksem kui DNA ja sada korda väiksem kui viirus. Fullereeni molekul läbib raku membraani  vigastamata.  Võib olla see seletab šungiidi tervistavaid omadusi.

2. Üldtuntud on šungiidi mõju e-coli ja mõnede teiste tervist häirivate bakterite kahjutukstegemisel. Samas nn. häid baktereid šungiit ei puutu.

3. Šungiidiveega naha topsutamine paar korda päevas  pidurdab mõnede psoriaasivormide arengut ja hoiab seda  mittehäirivas, peaaegu märkamatus seisundis. 

4. Senine šungiidivee kasutamise kogemus näitab, et paljudel inimestel normaliseerus seedimine hämmastavalt kiiresti.

5. Hommikuti šungiidivee regulaarsel kasutamisel näo loputamiseks (mitte kuivatada, kuivab ise minutiga) muutub näonahk elastsemaks ning  paranevad mõne päevaga väikesed vigastused ja vistrikud.

6. Šungiidi veega juuste loputamine kinnistab juukseid, juuste väljalangemine väheneb paari korra järel märgatavalt (oluline neile, kes tihti värvivad).

7. Šungiidivesi viib organismist välja toksiine ja mürke, sh. alkoholi liigtarbimise jääke. Tänu oma absorptsioonivõimele puhastab šungiit kange alkoholi puskariõlist.

8. Venemaal läbiviidud teaduskatsete käigus, kus hõberebastele anti joogiks šungiidivett, selgus, et emaste loomade viljakus suurenes viiendiku võrra. Samuti paranes loomadel karvkatte tihedus ja läige. Muide, ka kassidele ja koertele maitseb selline vesi.

9. Eestis läbiviidud katse käigus, kus kogu laut viidi üle šungiidiveele, tõusis lehmadel  piima rasvasus sama ratsiooni juures 16%. Samuti vähenes noorloomade suremus  ja hakkas  sündima kaksikuid terveid vasikaid.

10. Eestis läbiviidud katse käigus, kus segati noorte tammepuude mulda 300-400 grammi šungiidi puru, läksid need puud kaks nädalat varem lehte kui kõrvalkasvavad samasugused tammed, millele seda puru ei lisatud.  

Nii nagu taim ei kasva vale pH-tasemega mullas, nii on ka inimese tervise pandiks õige pH-tase organismis. 

7,0 on neutraalne pH, sellest suuremad väärtused peegeldavad aluselist keskkonda ja väiksemad happelist. 

Üks hea viis organismi aluselisemaks muuta on aluselise vee joomine, lisades joogivette šungiiti.

 

IIDNE ŠUNGIIT TOOB TERVISE JA ILU

Šungiit on meie planeedil iidne süsinikku sisaldav mineraal, mida on aastasadu kasutatud tervise parandamiseks. Hiljuti avastati süsiniku vorm, millele teadlased ja meedikud panevad põhjendatult erilisi lootusi: õõnsad sfäärilised molekulid – fullereenid. Praeguseks on fullereene looduslike mineraalide seas leitud ainult šungiidis ning just sellega seletatakse šungiidi toimet mitmete haiguste leevendamisel, inimese organite ja elundite nooruse, ilu ja värskuse säilitamisel. Näonahk puhastub, vähenevad kortsud, lööve, nahk muutub elastsemaks ja vetruvamaks. Samuti tugevdab šungiidivesi juuksejuuri, vähendab kõõmateket, annab juustele terve läike, leevendab allergilisi reaktsioone ja parandab organismi üldist toonust.
 
Šungiitkivi omadustest ja läbiviidud katsetest räägib lähemalt Tartu Ülikooli mikrobioloog Silver Türk.
 

Milliseid potentsiaalseid kasutusviise on fullereenil biomeditsiinis? 

Mis puutub üldisesse tausta, siis uuenduste meditsiini toomine on tänapäeval väga aeglane, ettevaatlik ja kulukas. Teise maailmasõja ajal võeti penitsilliin kibekiiresti kasutusele. Sõdurid said terveks – see oli väga positiivne kogemus. Viie- ja kuuekümnendatel võeti kasutusele talidomiid. Rasedatel tarvitajatel sündis üle kümne tuhande väärarenguga lapse – see oli väga negatiivne kogemus. Praeguseks on välja kujunenud regulatsioonide tootmise kuldaeg, samas kui farmaatsiatööstuses on langenud teadus-arendustöö osatähtsus. Fullereenide kohta on teada, et neil võib olla antioksüdatiivne ja pro-oksüdatiivne toime. Pro-oksüdantset toimet saab esile kutsuda laserkiirgusega ning kui efekt on võimas, võib seda kasutada millegi hävitamisel, nii on laboris näidatud, et seda saab kasutada näiteks vähiravis. Antioksüdantne toime seisneb bioloogiliselt praktilises mõttes ilmselt eelkõige selles, et see on (1) tugevatoimeline, (2) toimib peamiselt katalüsaatorina (ei lagune reaktsiooni tulemusena ära) ja (3) pääseb mitokondrisse, kus toimub intensiivne tegevus: liigutatakse prootoneid ja elektrone, hapnik reageerib energiakandjatega (sisuliselt toit), tekivad muu hulgas olulised molekulid vesi, süsihappegaas, energiamolekul ATP ja kõrvalproduktina natuke vabu radikaale (mille erilisust vähendab ehk teadmine, et ka sissetulev tavaline hapnik O2 on samuti vaba radikaal, ja omamoodi „kaheraudnegi”, kuna tal on kaks paardumata elektroni). On leitud, et fullereeni molekul kleepub põletikku tekitava tuumor-nekroosifaktori molekuli ja HIV proteaasi molekuli külge. 
Esimene rakendus tähendab, et see on põletikuvastase ravimi kandidaat, teine, et sellest võiks saada ravim, mis aitab vältida AIDSi teket HIV-positiivsetel patsientidel. 
Tegelikult võib fullereenimolekuli külge panna igasuguseid muid molekule, mis võivad fullereenil aidata paremini või halvemini jõuda, kuhu vaja, või teha, mida vaja, näiteks jõuda vähiraku juurde ja toota veel rohkem vabu radikaale, kui seda laseriga kiiritada.  
 

Millised uuringud seda kinnitavad? 

Fullereene on testitud peamiselt loomadel, hiire kasvajatel jne, aga väljaspool  meditsiinisüsteemi on fullereenid kasutusel kosmeetika valdkonnas, kortsudevastase õli koostises.
 

Viimased teadusuuringud tõestasid, et fullereeni ja oliiviõli koosmõjul pikenes katserottide eluiga ligi 2 korda. 

 

Kuidas uuring läbi viidi ning millised olid tulemused?  

Kõnealune uuring avaldati aastal 2012. aastal ajakirjas Biomaterials, Baati ja kolleegide poolt. Uuritav aine oli fullereenidega oliiviõli, 50 mikrogrammi 99,98% puhtuseastmega fullereeni C60 kümnes milliliitris virgin-oliiviõlis. Uuritavad loomad olid Wistari tõugu rotid. Kümnekuustele rottidele anti nädala jooksul iga päev milliliiter õli, seejärel kord nädalas kuni kuu lõpuni ning seejärel kord kahe nädala jooksul kuni seitsmeteistkümnenda kuuni. 
Rottidele anti kas puhast oliiviõli, fullereenidega oliiviõli või lisavett õli asemel kuni uuringu seitsmeteistkümnenda kuuni. Uuringu kolmekümne kaheksandaks kuuks olid surnud kõik rotid, kes ei saanud oliiviõli. Ellu olid jäänud 2/3 oliiviõli saanud rottidest ja kõik fullereenidega oliiviõli rotid. Esimesed fullereenidega oliiviõli saanud rotid hakkasid surema alles kuuekümnendal elukuul, pärast seda, kui olid surnud viimased oliiviõli saanud rotid. Surm saabus kõigile samal poolaastal ning haiguseid ei olnud näha. Fullereenidega oliiviõli võib pikendada rottide eluiga kuni 90%, samas kui ainult oliiviõli pikendas elu 18%. Tehti ka lisateste, leiti, et fullereen kaitseb maksa mürgise kemikaali (tetraklorometaan) mõju eest, aga värvib organid tumedamaks (tegu on tahmasarnase ainega). Väärib eraldi äramärkimist, et rotid ei surnud vähki. 
 

Olete ka ise šungiitkivi omadusi uurinud. Mida täpsemalt ja kuidas? Millised olid tulemused?

Kõigepealt uuritavatest bakteritest. E. coli on tavaline inimese soolekepike, aga ka haigustekitaja. Mõned tüved on kasulikud, lausa probiootilised, teised aga tekitavad põie- või neerupõletikku, verist või vähem verist kõhulahtisust. S. uberis on udarapõletiku tekitaja. P. aeruginosa ei kipu küll eriti kergesti haigusi põhjustama, aga kui ta seda teeb, siis sageli ohtlikke ja temast on väga raske lahti saada.
Leidsin, et kui need bakterid panna šungiidivette, ei pea nad seal kaua vastu ja surevad. See efekt ei ole mingi kümne-, saja- või tuhandekordne kontsentratsiooni vähendamine, efekt on võimsam, kuna kontroll-lahusest ehk veest oli muude samade tingimuste juures leitav sadu tuhandeid mikroobipesa tekitajaid milliliitri kohta. Samas ei ole šungiit antibiootikum, mis toimib ka toidu juuresolekul kasvavatele bakteritele. Kui panna pooleks bakteri söödet ja šungiidivett, kasvavad bakterid kenasti ning isegi mõju antibiootikumtundlikkusele on olematu või tühine. Mis puutub toime saabumise kiirusesse, siis kolibakteri vastane toime avaldus juba kahe tunni jooksul, pseudomoonase puhul aeglasemalt. 
 

Millist mõju avaldab inimesele šungiidivee joomine? Kas ise joote või jooksite šungiidivett, miks?

Ma olen šungiidivett maitsnud ja joonud testimise eesmärgil, maitse poolest täiesti joodav. Ma jooksin seda hea meelega teadusliku testimise eesmärgil. Kas see on kasulik või kahjulik? Ma arvan, et jah – bakterite pealt vaadates on selge, et sellel on toime, mis on mõnedele bakteritele kahjulik, mõnele teisele pigem isegi kasulik, kuigi see mõnekümneprotsendine bakterite arvu kasv ei olnud statistiliselt oluline. Tugev efekt oli kolibakteri, udarapõletiku tekitaja ja pseudomoonase vastu.
 

Kuidas šungiiti kasutada lisaks šungiidivee joomisele?

Šungiiti kasutatakse veefiltrites ja teaduskirjanduse andmetel see sellisena ka töötab. Ma ise kasutan seda teaduslik-tehnoloogiliste eksperimentide materjalina. Ma arvan, et inimesed ise võiks ka vaadelda, katsetada ja võrrelda, näiteks võtta lillevaas, panna ühte tavalist vett, teise šungiidivett ja vaadata, kuidas lilled õitsevad, kas on erinevust. Veel parem oleks katsetada akvaariumis.
Huvitavaid fakte šungiidi kohta 
Šungiidiveega naha topsutamine paar korda päevas pidurdab mõnede psoriaasivormide arengut ja hoiab seda  mittehäirivas, peaaegu märkamatus seisundis. 
Senine šungiidivee kasutamise kogemus näitab, et paljudel inimestel normaliseerus seedimine hämmastavalt kiiresti.
Hommikuti šungiidivee regulaarsel kasutamisel näo loputamiseks (mitte kuivatada, kuivab ise minutiga) muutub näonahk elastsemaks ning paranevad mõne päevaga väikesed vigastused ja vistrikud.
Šungiidi veega juuste loputamine kinnistab juukseid, juuste väljalangemine väheneb paari korra järel märgatavalt (oluline neile, kes tihti värvivad).
 

Huvitavaid fakte šungiidi kohta 

  • Šungiidiveega naha topsutamine paar korda päevas pidurdab mõnede psoriaasivormide arengut ja hoiab seda  mittehäirivas, peaaegu märkamatus seisundis. 
  • Senine šungiidivee kasutamise kogemus näitab, et paljudel inimestel normaliseerus seedimine hämmastavalt kiiresti.
  • Hommikuti šungiidivee regulaarsel kasutamisel näo loputamiseks (mitte kuivatada, kuivab ise minutiga) muutub näonahk elastsemaks ning paranevad mõne päevaga väikesed vigastused ja vistrikud.
  • Šungiidi veega juuste loputamine kinnistab juukseid, juuste väljalangemine väheneb paari korra järel märgatavalt (oluline neile, kes tihti värvivad).
 

Loe veel šungiidi kohta: 

 

Karjala šungiit - omadused ja kasutamine:

 
A.D. Orlov
Šungiit – puhta vee kivim
PDF icon Orlov_Puhta_vee_kivim.pdf
 

 

 


Шунгиты и безопасность жизнедеятельности человека
PDF icon Issledovaniya.pdf

 
 
Lisaks šungiidi hämmastavatele omadustele pakume Teile klassikalise püramiidi mõõtudes pakendit, mis omakorda võimendab šungiidi positiivset mõju püramiidi ümbruses.

 

shunga-shungiteErinevate teadlaste poolt on tõestatud, et aine molekulid alluvad püramiidi sees mingitele mõjudele. Püramiid tõmbab energiat ligi nagu antenn ning need energiad loovad vibreerivaid välju, mis põhjustavad molekulide liikumist püramiidi paigutatud aines.

 

Püramiidi fenomenaalsete ja seniajani lõpuni seletamatute omaduste kohta on kirjutatud piisavalt palju, nii et igaüks võib soovi korral leida huvitavat informatsiooni nii internetis kui raamatutes. Head eksperimenteerimist!
 
Tooted on vastavuses nõutud sanitaarepidemoloogiliste nõuetega: