Šungiidist

Arvukad uuringud on näidanud, et fullereenil (C60) ja selle tuletistel võib olla palju potentsiaalseid kasutusviise biomeditsiinis. Kuigi mitmed sõltumatud uurimisrühmad on erinevate eksperimentaalsete mudelite abil näidanud, et C60 ei ole ägedalt ega alaägedalt mürgine, on rohkem kui 25 aastat pärast fullereeni avastamist selle in vivo saatus ja krooniline mõju endiselt teadmata. C60 ja selle tuletiste potentsiaali rakendamiseks biomeditsiinis tuleb sellistele küsimustele vastused leida. Oma uuringus näitame, et oliiviõlis lahustatud C60 (0,8 mg/ml) suukaudne manustamine rottidele korduvdooside (1,7 mg / kg kehakaalu kohta) näol ei ole krooniliselt mürgine ja praktiliselt kahekordistab rottide eluea pikkuse. C60 ja oliiviõli lahuse mõju rottide CCl4 mürgitusele eksperimentaalses mudelis viitab tugevalt sellele, et mõju eluea pikkusele tuleneb peamiselt vanusega seotud oksüdatiivse stressi vähenemisest. Farmakokineetilised uuringud näitavad, et lahustatud C60 imendub seedekulglas ja kaob organismist mõnekümne tunni jooksul. Sellised olulised tulemused meditsiini ja toksikoloogia valdkonnas peaksid kaasa tooma palju kauaoodatud võimalusi C60 rakendamiseks biomeditsiinis, sealhulgas vähiravis, neurodegeneratiivsete häirete korral ja vananemisvastastes protsessides.

 

 

Šungiit puhastab vett praktiliselt kõikidest orgaanilistest ainetest, sh. ka nafta ja pestisiidid; paljudest metallidest ja mittemetallidest; bakteritest ja mikroorganismidest. 

 

Maakohtades piisab 30-60 kg šungiitkillustiku kaevu puistamisest, et puhastada vesi bakteriaalsest reostusest, nitraatidest, naftasaadustest, metallidest ning struktureeruda ümber vee molekulid.

 

Vee omaduste parandamiseks panna veenõusse paarsada grammi eelnevalt jooksva veega loputatud šungiiti ja valada peale 2-3 liitrit vett. Vee ärakasutamisel lisada vett juurde. Kivi saab puhastada soola või soodaga.

Vaata videot šungiidivee valmistamisest: šungiidivee-valmistamine

 

water with shooing-shungite

Vesi, mida on töödeldud šungiitfiltriga avaldab organismile üldtugevdavat ja -noorendavat mõju: näonahk puhastub, vähenevad kortsud, lööve, nahk muutub elastsemaks ja vetruvamaks. Selline vesi tugevdab juuksejuuri, vähendab kõõmateket, annab juustele terve läike. Šungiitvesi aitab neeru-, maksa-, sapipõiehaiguste puhul, leevendab kõrvetisi, aitab seedetrakti, luu- ja lihaskonna ja vegetatiivse närvisüsteemi häirete puhul. Vähendab allergilisi reaktsioone ja parandab organismi üldist toonust.

 

filter shunga-shungite

1991.aastal hakati valmistama vee puhastamiseks šungiidist filtreid. Kasutades sellist vett joogiks ja toiduvalmistamiseks, paranesid haiged kroonilisest gastriidist, maohaavanditest, sapiteede ja pankrease haigustest, koletsistiidist, kõrgvererõhutõvest, neerukividest, südame-isheeemiatõvest, parodontoosist, erinevatest allergiavormidest, isegi ekseemidest – ja seda kõike peale šungiitfiltri abil puhastatud vee tarbimist. 

 

Ca 36 kraadisele vanniveele lisada tekstiilist kotikeses peenestatud šungiidi tükke (~500 g vanni kohta). Protseduuri kestvus 10-15 min mitte sagedamini kui üle päeva. Rahustab, vähendab stressi, tugevdab organismi, normaliseerib und. Väikesed haavad ja lõhed nahal paranevad. Šungiitvannide regulaarse võtmise korral paranevad operatsioonijärgsed lõikearmid, kaob naha kestendamine, ekseemid, seenhaigused ja allergilised lööbed.

 

Šungiitvannid, šungiitveega ülevalamine ja lihtsalt tema tarvitamine tavalise vee asemel mõjub tervistavalt praktiliselt kõikidele organismi organitele ja süsteemidele. 

 

 

Karjala šungiidid lasuvad maakoore kõige iidsemates osades, mille vanus on üle 2 miljardi aasta, s.o. perioodist kui maal puudus orgaaniline elu tänapäevases tähenduses. Šungiitide tegelik päritolu on seni teadmata. Ühe hüpoteesi kohaselt on šungiidid meie päikesesüsteemis eksisteerinud planeedi Faeton jäänused. Suur fullereenide sisaldus nendes annab võimaluse oletada nende kosmilist päritolu. Samasuguseid maavälised fullereene on leitud  meteoriitides. Fullereenide avastamise tähtsusest räägib fakt, et grupile Inglise teadlastele omistati 1996. aastal Nobeli preemia.

Tänapäeval on kunstlikult sünteesitud fullereenide kasutamine piiratud nende ülikõrge maksumuse pärast,  seetõttu kasutakse neid peamiselt kõrgtehnoloogia valdkondades: kosmoses, meditsiinis, arvutites.

Looduslike fullereenide avastamine Karjala šungiidis osutus tõeliseks sensatsiooniks. See on maailmas  ainus  leiukoht.

 

Praeguseks on fullereene looduslike mineraalide seas leitud ainult šungiidis ja sellega seletatakse kivimi toimet mitmete hädade leevendamisel ja organismi värskuse säilitamisel.

Šungiit struktureerib vett, andes edasi oma elektroinformatsioonilise matriitsi. See aitab töötada kõigil organismi bioloogilistel struktuuridel, kahjustamata terveid rakke. Fullereen osutus  võimsamaks ja pikatoimeliseks antioksüdandiks.
Šungiitvesi toimib organismile mitmeplaaniliselt. See avaldab valuvaigistavat ja põletikuvastast toimet. Selle bakteriaalsed omadused on unikaalsed, eksisteerib püsiv antihistamiinne toime. Tänu oma omadustele aitab šungiitvesi  kõige mitmekesisemate põletikuhaiguste, allergiate, viiruslikke, naha-, liigese-, ainevahetushaiguste puhul. Aitab taastada immuun- ja energeetilist seisundit kroonilise väsimuse sündroomi korral. Tõestatud on, et fullereenid takistavad arteroskleroosi teket ja arenemist. Veel üks huvitav fakt – šungiitvesi aitab pohmelli korral. 
 
Šungiitvesi avaldab noorendavat toimet. Igapäevane pesemine tõstab naha elastsust ja toonust, vabastab väikestest marrastustest, ketendusest, tursetest. Šungiidi fullereenid taastavad naha koostise ja kiirendavad kudede regeneratsiooniprotsessi. 
 
Šungiitveega loputamine tugevdab juuksejuuri, takistab kiilastumist ja juuste väljalangemist, annab neile sära ja siidisuse.
 
Šungiit on universaalne sorbent. Võimelt puhastada vett kahjulikest lisanditest pole šungiidil võrdseid. See absorbeerib oma pinnal 95% reostusest, kõrvaldab hägususe, ja annab veele allikamaitse. Šungiit eemaldab veest raskemetallid, veetorude kolloidraua, nitraadid ja nitritid, pestitsiidid, dioksiinid, fenoolid, kloroorgaanilised ühendid, naftasaadused, radionukliidid,  viirused ja bakterid. Samaaegselt küllastub organism kasulike mikro- ja makroelementidega, neelates kahjulikke. Suure tulemuslikkusega kasutatakse šungiitvett kurgu, suu ja nina loputamiseks (angiini, parodontoosi, riniidi puhul).
 
 
Venemaal teati šungiidi imelistest omadustes juba väga ammu, ainult seda ei nimetatud mitte šungiidiks, vaid kiltkiviks. Bojaaritar Ksenia Ivanovna Romanova saadeti Boriss Godunovi poolt Zaonežskisse, kus ta oleks pidanud hukkuma, kuid kohalike talupoegade soovitusel hakkas jooma imettoovast allikast ja selles suplema, pärast seda  mitte ainult ei tervenenud, vaid sünnitas 1596. aastal tulevase tsaari – Romanovite dünastia rajaja Mihhail Feodorovitši.
Peeter I, kes põdes neerukivitõve ja kannatas seedehäirete all, katsetas enda peal kiltkivi suurt jõudu, andis korralduse, et kivi antaks kaasa igale soldatile. Poltaava lahingu võitis Vene armee osaliselt tänu sellele kivile. 1709. aasta suvi oli põuane, veekogud kuivasid. Rootsi armee, kuningas Karl XII kaasaarvatud, kannatas sooltehäirete all ja kaotas kiiresti lahingvormi. Vene sõdurid jõid tsaari käsul ainult kiltkivil seisnud vett. Jäädes ellu, murdis vene sõjavägi rootslased.
 
Põhja-Venemaa, Karjala, Šunga asula. Aasta 1887. Siin anti sellele mõistatuslikule kivimile nimeks šungiit.